ingilizce kursu protez saç

ÇELLO KURSU

Çello çeyrek, yarım ve tam olmak üzere üç boyutu vardır. Çocuklar, gençler ve yetişkin bireyler için boyutlar tercih edilir. Çello' ya gönül vermiş her insanın rahatlıkla icra edeceği bir enstrümandır.

 

 

ÇELLO (VİYOLENSEL)KURSU

                                                                                    Viyolonsel;

   16. Yüzyıl’da ilk örnekleri Fransa ‘da ortaya çıkan yaylı bir çalgıdır. Keman, viyola ve kontrbas ile aynı ailedendir. Atası Viola Da Gamba adı verilen perdeli bir çalgıdır.

 

    Yayın tellere temas etmesi sonucu içerideki hava ile bütünleşerek çıkan sesler çello ‘nun duygusunu yansıtmaktadır. Çello dört telli ve insan sesine en yakın enstrümandır.
    Orkestralarda bas sesleri duyurmak için kullanılan çello aynı zamanda solo bir enstrümandır. Batı müziğinin yanı sıra Türk Sanat Müziği icralarında da  çellonun önemli yeri vardır.
     Çello çeyrek, yarım ve tam olmak üzere üç boyutu vardır. Çocuklar, gençler ve yetişkin bireyler için boyutlar tercih edilir. Çello’ ya gönül vermiş her insanın rahatlıkla icra edeceği bir enstrümandır.

Çello (Viyolonsel) eğitimlerimiz bireysel özel ders olarak yapılmaktadır. Derslerimiz alanında uzman eğitmen ile uygulanmaktadır. Çello  eğitimine başlama dönemi 7 yaş olup çocuklara ve yetişkinlere kişiye özel eğitim programları sunulmaktadır. Temel eğitim süreci kişiye bağlı olmakla beraber en az 6 ay sürmektedir.

Öğrencilerimiz, ders haricinde sınıflarımızda randevu alarak, ücretsiz çalışma yapma imkanına da sahiptirler.

 

Ders İçeriği:

-Çello tutuş çalışmaları

-Yay tutuş çalışmaları

-Bütün teller üzerinde yay egzersizleri

-Sol el çalışmaları

-İleri nota okuma teknikleri

-Enstrümana uygun gerek klasik gerekse günümüz müziğinden seçilmiş repertuvar çalışması ve uygulaması.

– Öğrencilere profesyonel olarak alanında gelişmesine yönelik teknik bilgi sunuşları.Follow by Email
Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
Instagram

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!